Художні розписи по дереву

Розпису по дереву бувають декількох видів і розрізняються за належністю до певного регіону, а також за стилем. Малюнок може бути сюжетним або орнаментальним. Види розпису по дереву :



  • мезенская;
  • полховська;
  • хохломская;
  • городецька;
  • палехская;
  • северодвинск;
  • петриківський.
  • Перераховані основні види розпису по дереву. Кожна різновид містить "фірмові" ознаки, які надають виробу додаткову привабливість. 

    Мезенская розпис

    Мезенская розпис (або як її ще називають - палащельская) - це розфарбовування предметів домашнього вжитку: ковшів, коробів, прялок, крамниць і кухонних столів. Ці художні традиції з'явилися в пониззі річки Мезень приблизно в 1815 році. Мезенская розпис складається головним чином з орнаментованих зображень лісових мешканців: оленів і лосів, росомах, лисиць і ведмежат.

    Палех

    Палехская розпис - народний художній промисел, який з'явився в допетровські часи. В той час село Палех в Іванівській області славилося своїми іконописцями. Найбільшого розквіту це мистецтво досягло в кінці 18-го століття. Палешане, окрім написання ікон, займалися реставрацією соборів і церков, брали участь в оформленні вівтарів Троїце-Сергієвої лаври і Новодівичого монастиря. 

    Хохлома

    Старовинний народний промисел, одержав розвиток у селах Нижегородської губернії в 17-му столітті. Центром стала село Хохлома, в яку з'їхалися старообрядці, гнані за віру. Серед переселенців було чимало художників-іконописців, які принесли з собою тонку майстерність живопису, каліграфічне письмо і безліч зразків рослинного орнаменту. 

    Різьба і малюнок

    Російські народні промисли (такі, як городець або хохлома) - це вироби з дерева, покриті візерунком. Спочатку майстри-червонодеревники роблять заготовки з відбірної деревини, так зване "білизна", а потім художники покривають їх малюнком. Різьба та розпис по дереву у цьому випадку невіддільні – вони доповнюють один одного. Найпоширеніший тип розфарбованої заготовки - російська матрьошка. Для її виготовлення використовується токарний метод різьблення, коли виріб вдосконалюється, шліфується і потім розписується. Даний сувенір відомий у всьому світі і користується високим попитом протягом багатьох років.

    Методи розмальовки

    Натуральна деревина - це матеріал, який вимагає ретельної попередньої обробки. Поверхня для розпису повинна бути гладкою, без відшарувань і тріщин. Заготівля спочатку шліфується наждачним шкіркою, а потім покривається спеціальним грунтом, який заповнює всі мікроскопічні тріщинки і вирівнює дрібні нерівності. Дефекти побільше можна усунути за допомогою шпаклівки. Після попередньої обробки заготовку необхідно добре просушити. Малюнки зазвичай контрастують з фоном, чорним або яскраво-червоним. Для забарвлення виробів застосовуються темперні або художні гуашеві фарби, які володіють хорошою покриваністю. Найбільш стійкі результати дає акрилова розпис по дереву, особливо якщо малюнок зверху покрити прозорим нітролаком. Вироби після такої обробки стають стійкими до стирання і не міняють свій колір.
    Картинки художніх розписів➛➛➛
    Вордівський документ⟹⟹⟹

    Комментарии

    Популярные сообщения из этого блога

    Розпис